Dyson DC52 – Jak sobie radzi? Czy jest wart zakupu?

0
332
views
Dyson DC52 - Jak sobie radzi? Czy jest wart zakupu? Testy Marioli.

Dzisiejszy artykuł powinien zainteresować wszystkie panie domów. Pod lupę bierzemy odkurzacz Dyson DC52. Czy marka wciąż trzyma wysoki poziom i ten konkretny model jest wart naszej uwagi? Przeczytajmy doświadczenia z Dyson DC52, opisane przez Mariolę.

Cześć jestem Mariola. Na co dzień zajmuję się prowadzeniem domu. Mąż dobrze zarabia, a moim zadaniem jest dbanie o porządek oraz wychowywanie dzieci. Od jakiegoś czasu mam coraz większe problemy z kręgosłupem. Miałam coraz większe problemy z odkurzaniem. Nie dość, że przewodowe urządzenie jest niewygodne to trzeba było delikatnie się zginać, aby go użytkować. W związku z moimi problemami, aby mi ulżyć, mój małżonek postanowił kupić mi odkurzacz reklamowany jako Lamborghini wśród odkurzaczy – Dyson DC552. Chętnie podzielę się z wami swoimi doświadczeniami dotyczącymi tego urządzenia.

Zakup Dyson DC52

Wraz z moim Marcinem wybraliśmy się do sklepu, aby zakupić wymarzony odkurzacz firmy DYSON. Niestety nie jest to produkt ogólnodostępny, toteż spędziliśmy naprawdę sporo czasu na poszukiwaniu sklepu. Niestety nasze poszukiwania okazały się bezskuteczne. W żadnym z lokalnych sklepach nie było możliwości zakupienia. Co gorsza sprzedawcy odmawiali nawet zamówienia. W związku z tym postanowiliśmy, że odkurzacz zamówimy przez internet. Tak też zrobiliśmy. Dzięki porównywarce Ceneo znaleźliśmy najbardziej satysfakcjonującą nas ofertę. Wybór padł na DYSON DC52. Odkurzacz został zamówiony, a ja oczekiwałam z niecierpliwością oczekiwałam na mój prezent.
Po około 4 dniach do drzwi zapukał młody chłopak będący kurierem. Z uśmiechem przywitał się i oddał mi paczkę. Pożegnałam go serdecznie. Kiedy już zamknęłam drzwi postanowiłam długo nie czekać i od razu zabrałam się za rozpakowywanie mojego nowego odkurzacza.

DYSON DC52 Pierwsze wrażenia

Po rozpakowaniu moim oczom ukazał się odkurzacz inne niż wszystkie. Wyglądał jak te urządzenia z filmów Si-Fi do unicestwiania 😉. Będę unicestwiać brud-pomyślałam. W opakowaniu nie znalazłam worka ani filtrów, które należałoby włożyć. Pomyślałam, że pewnie zapomnieli mi przysłać. Już miałam pisać z reklamacją, jednak powstrzymał mnie wracający z pracy mąż. Stwierdził, że zanim narobię niepotrzebnego zamieszania powinnam przeczytać instrukcje obsługi. Miał w pełni rację. Okazało się, że DYSON DC52 nie potrzebuje worków ani filtrów. Informacja o niewielkiej mocy trochę mnie odrzuciła, mój poprzedni odkurzacz miał większą moc, a nie dawał sobie rady. Okazało się, że jednak nie był to problem.

Czas rozpocząć testy DYSON DC52

Skoro już wiedziałam, że wszystko jest ok, trzeba było go przetestować. Byłam szalenie ciekawa jak sprawdzi się w domu o podłogach z różnymi nawierzchniami. Podłączyłam go i rozpoczęłam odkurzanie. Już na samym początku DYSON DC52 zaskoczył mnie, niestety negatywnie. Urządzenie okazało się o wiele głośniejsze od mojego poprzedniego odkurzacza. Faktycznie ma on sporą moc, jednak od głośności już od samego początku bolą uszy. Inna sprawa, że produkt faktycznie był bardzo poręczny i przyjemny. Byłam zdziwiona jego efektywnością, gdyż wszystkie śmieci znikały w mgnieniu oka, mimo że jego moc nie robi większego wrażenia na nikim.

Dyson DC52 - Jak sobie radzi? Czy jest wart zakupu? Testy Marioli.

Dopiero później sprawdziłam, że posiada on 54 cyklony, które posiadają drgające z dużą częstotliwością wibrujące końcówki. Zapobiega to zapychaniu się otworów w cyklonach. Są one tak wydajne w odseparowywaniu zanieczyszczeń, że nie jest potrzebna żadna konserwacja filtrów – oznacza to brak utraty siły ssania. To nie jedyna część, która zapewniła tak doskonałe odkurzanie. Kolejną była turboszczotka posiadająca sztywne włosie nylonowe, który pomagał w usuwaniu głęboko osadzonego brudu w dywanach. Włosie nylonowe pomaga również zbierać kurz z twardych drewnianych podłóg. Nie jest potrzebny żaden inny element, przy przejściach z jednej powierzchni na drugą. Kolejną zaletą szczotki jest jej skrętność w każdym kierunku. To zdecydowanie ułatwiło mi odkurzanie w trudno dostępnych miejscach. Mimo, że sprzątałam regularnie, okazało się, że wszystkie wykładziny były bardzo brudne. Po przejechaniu się po nich DYSONem DC52 stały się one bardziej naturalne.

Czyszczenie po odkurzaniu

Po zakończeniu odkurzacza zaczęłam zastanawiać się w jaki sposób opróżnia się pojemnik ze śmieciami. Znów z pomocą przyszedł mi mój mąż oraz instrukcja obsługi. Okazało się, że po wyjęciu pojemnika wystarczy nacisnąć przycisk i gotowe. Rozwiązanie to trzeba uznać za dużą zaletę. Nie ma strachu, że w momencie opróżniania kurz znajdujący się w pojemniku pobrudzi nas. Pojemnik ten może i nie jest z grubego plastiku, jednak przecież nikt nie będzie na nim siadał ani rzucał.

Moja opinia o Dyson DC52

Po kilku tygodniach testowania tego urządzenia, mogę stwierdzić, że jest to świetny produkt. Firma wprowadza coraz to nowsze produkty, w tym urządzenia bezprzewodowe, nad którym głęboko się teraz zastanawiam. Ogólnie produkt posiada całą masę zalet. Jego siła ssania, mimo że podana moc nie jest zachwycająca zwala z nóg. Śmieci znikają w mgnieniu oka, szczotka obrotowa wspomaga sprzątanie, a problemy ze zmianami powierzchni z dywanu na twarde odeszły już w niepamięć.

Ostatnią szczególną zaletą, która miała dla mnie kluczowe znaczenie jest łatwość opróżniania pojemnika na śmieci, który jest też bardzo pojemny. Dodatkowe, końcówki będące w zestawie nie są zbyt często używane, jednak w niektórych sytuacjach mogą bardzo się przydać. Jedynym zarzutem do DYSON DC52 jest głośność urządzenia. Mój pies jest przerażony, kiedy rozpoczynam odkurzanie. Sama też zaopatrzyłam się w stopery, dzięki czemu dźwięk jest znacznie mniej uciążliwy. Mimo tej jednej niedogodności oraz dość wygórowanej cenie, mogę polecić odkurzacz wszystkim, dla których sprzątanie i design to wymarzone połączenie. Mi odkurzacz bardzo pomógł w uciążliwej czynności jaką było odkurzanie. Wszystko stało się teraz prostsze i szybsze.

Polecam urządzenie firmy DYSON DC52 wszystkim paniom i panom domu. Jest to świetne rozwiązanie dla osób posiadających zwierzęta, gdyż ich sierść zostanie w szybki sposób usunięta z dywanów i innych powierzchni. Odkurzacz ten sprawdzi się w każdym domu, na każdej powierzchni. Konstrukcja odkurzacza bez wątpienia wspomaga użytkowanie. Kupując go pozbywamy się kosztów związanych z workami i filtrami, które zapychają się momentalnie w innych urządzeniach co powoduje spadek mocy ssania. Dodatkowo łatwy sposób w jaki możemy pozbyć się odkurzonych śmieci pozwala nam odkurzać, bez zmieniania nowych ubrań na gorsze.


Sprawdź, gdzie najtaniej możesz zakupić odkurzacz Dyson DC52, kliknij w poniższy baner:


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here