Platforma do nauki języków Easy Speaker – czy warto? Historia użytkownika

1
616
views
easy speaker opinia recenzja cena

Nigdy nie wiadomo, kiedy przyda nam się znajomość jakiegoś języka. Chcielibyśmy przedstawić wam historię Arka, który miał pilną potrzebę nauczenia się nowego języka – hiszpańskiego. Zachęcamy do przeczytania, jak przebiegła walka Arka o serce swojej wybranki i czy jego nauka zakończyła się sukcesem.

Nauka języka – jak zrobił to pan Arek? Czy Easy Speaker pomógł mu nauczyć się języka?

Cześć wszystkim,

Jestem Arek i chciałbym podzielić się z wami historią, jaka mnie spotkała.

Jestem na ostatnim roku studiów. Zanim zacznę stałą pracę, to postanowiłem wyjechać na wymianę studencką.  Traf chciał, że na mojej uczelni właśnie trwał nabór na wyjazd do Anglii.  Zgłosiłem się, rozwiązałem test z języka angielskiego i oczekiwałem na wyniki. Kiedy je ogłoszono, byłem w lekkim szoku. Dostałem się jako ostatni! Miałem niesamowitego farta, bo nie byłem językowym orłem. Bardzo się cieszyłem, jednak nastała refleksja. Jak ja właściwie się tam dogadam? Angielski teoretycznie powinien wystarczyć, jednak znajomi, którzy wyjeżdżali już na taką wymianę mówili, że część wykładowców po prostu nie zna angielskiego, dlatego używają swojego rodzimego języka. Trochę mnie to przerażało, ale nie zamierzałem się wycofać. Postanowiłem nauczyć się chociaż trochę hiszpańskiego. Rozpocząłem walkę z czasem.

Moje początki z hiszpańskim. Jak nauczyć się nowego języka?

Jak nauka hiszpańskiego odmieniła życie

Pierwszym pomysłem było zapisanie się na kurs hiszpańskiego. Godzinowo było trochę słabo, jednak nie miałem lepszego pomysłu. Zajęcia odbywały się w środy i piątki o 19. Na zajęciach byłem tylko cztery razy. Po tym czasie stwierdziłem, że nie ma to zbyt dużego sensu. Z zajęć nie pamiętałem nic, oprócz Hola oraz Adios. Nie byłem zadowolony takimi wynikami.

Rozpocząłem poszukiwania lepszej metody. Takiej, która nie wymagałaby ode mnie regularnego chodzenia na zajęcia i – co najważniejsze – żeby nauka nie była katorgą a przyjemnością. W Internecie znalazłem opis kilku metod, ale która będzie najlepsza? Wybrałem platformy online. Reklamuje się je jako nowoczesne, bardzo skuteczne i nie nużące tak, jak żmudna nauka w szkołach językowych. Czy platformy online do nauki języków faktycznie są takie dobre? Postanowiłem to sprawdzić.

Pierwsze spotkanie z platformą online do nauki języka – Easy Speaker. Jak to działa?

rozmowa w obcym językuSpośród wielu dostępnych platform, najbardziej zainteresowała mnie Easy Speaker i to właśnie ją wybrałem. Po zarejestrowaniu się, wykupiłem kurs hiszpańskiego i postanowiłem sprawdzić, jak właściwie wygląda nauka. Nie spodziewałem się cudów, moje nastawienie było dość sceptyczne ze względu na to, że w sieci można znaleźć również negatywne komentarze.

Uruchomiłem kurs i pierwsze wrażenie było pozytywne. Wiedza, którą miałem przyswoić, była przekazywana w stosunkowo prosty sposób. Moja pierwsza zabawa, bo nauką tego nazwać nie mogę, trwała około 3 godzin. Kiedy już skończyłem, postanowiłem się sprawdzić i zrobić sobie krótki test tego, co pamiętam. Część słówek, które poznałem na platformie, zostały mi w głowie, część zapomniałem, ale nie zrażałem się – w końcu to dopiero pierwsze 3 godziny.

Dalsza część nauki i wyjazd. Czy Easy Speaker okazał się skuteczny?

W kolejnych dniach spędzałem godzinę, czasem dwie przy platformie. Robiłem to w autobusie, czekając na wizytę u lekarza, czy zwyczajnie z nudów. Każdego dnia uczyłem się coraz to nowych rzeczy. Szło mi różnie, czasami wchodziło łatwiej, czasami wolniej. Spory wpływ na to miało też pewnie to, czy siadałem do nauki wypoczęty, czy po cięższym dniu. W tym drugim przypadku trochę się zmuszałem do nauki, ale wiedziałem, że kiedyś mi się to przyda. Wyjazd był tuż-tuż, w końcu dzień nadszedł.

Do Hiszpanii polecieliśmy samolotem. Już na początku pobytu moja nauka nie poszła na marne. Na lotnisku mieliśmy drobny problem z bagażami. Niestety żaden z pracowników lotniska nie mówił wystarczająco dobrze po angielsku. Byłem jedyną osobą, która dała rady się z nimi jakoś dogadać, choć i tak nie obyło się bez małych kłopotów. Nauka się opłaciła, choć czułem, że i tak jeszcze wiele perypetii językowych przede mną…

Hiszpański w życiu towarzyskim

Po przybyciu do naszego lokum, gospodarze przygotowali nam imprezę powitalną. Oprócz nas było sporo studentów i studentek, z którymi mieliśmy wspólnie chodzić na zajęcia. Mi szczególnie do gustu przypadła piękna Carmen. Bawiliśmy się razem prawie cały wieczór. Kiedy impreza się skończyła, Carmen postanowiła, że mnie oprowadzi po Madrycie. Miasto wyglądało pięknie, te wszystkie zabytki i wspaniała przewodniczka spowodowały, że zapomniałem o bożym świecie. Mimo moich językowych braków spędziliśmy ze sobą świetny czas. Do swojego pokoju wróciłem koło 5 rano. Szczerze powiedziawszy, nie pamiętam, jak się tam znalazłem. Nie mogłem przestać myśleć o mojej pięknej znajomej. Chyba się zakochałem. Każdego kolejnego dnia każdą wolną chwilę wykorzystywałem na spotkania z nią. Kiedy tego nie robiłem, douczałem się na Easy Speaker. Możliwość instalacji aplikacji na telefonie okazała się szalenie przydatna.

Tak minął mi cały wyjazd. W międzyczasie wyznałem Carmen miłość, okazało się, że ona również mnie kocha. W głowie miałem jednak myśl o moim wyjeździe, którą byłem strasznie przybity. Nie chciałem opuszczać mojej dziewczyny, jednak nie miałem żadnego wyboru. To było dla mnie trudne. Pożegnaliśmy się, a ja odleciałem znów do Polski…

Powrót do Hiszpanii

hiszpania nauka obcego języka

Nie mogłem sobie poradzić z tym, że moja kochana została w Hiszpanii. Zacząłem się rozglądać za pracą w tym kraju. Okazało się, że szukają ludzi po moim kierunku. Dzięki platformie online, z której uczyłem się języka, miałem trochę z górki. Firma wyraziła zainteresowanie moją osobą i umówiliśmy się na rozmowę o pracę przez Skype. Rozmowa przebiegła w przyjaznej atmosferze, a człowiek, który ją ze mną przeprowadzał, nie wytykał mi błędów. Mimo, że mówiłem niedoskonale, dał mi do zrozumienia, że docenia trud, jaki włożyłem w naukę zupełnie nowego języka.

Pracę dostałem bez większego problemu. Uznali, że skoro byłem na tyle pracowity, by zacząć naukę nowego języka, to poradzę sobie także z innymi rzeczami. Kiedy dowiedziała się o tym Carmen, popłakała się ze szczęścia. Już kilka dni później byłem obok niej w Hiszpanii.  Teraz jesteśmy tutaj razem, a ja zadomowiłem się na dobre i raczej nie zamierzam wracać do Polski. Dobrze się tu czuję, a ludzie traktują mnie bardzo dobrze.

Moja opinia o Easy Speaker. Czy było warto?

W nauce języka hiszpańskiego najtrudniejszy okazał się początek – to, żeby w ogóle zacząć. Skorzystanie ze Easy Speaker pomogło o tyle, że wymaga na pewno mniej wysiłku niż udanie się do szkoły językowej, więc łatwiej zebrać się w sobie. Odnośnie tego, czy miałbym lepsze efekty, korzystając ze szkoły, trudno mi powiedzieć. Sądzę, że w nauce najmocniej pomogła mi konieczność obcowania z językiem hiszpańskim na co dzień, to najprawdopodobniej dzięki temu poszło mi w miarę szybko. Najważniejsza jest konsekwencja i to, aby się nie zniechęcać. Nikt nie robi negatywnych uwag na temat językowych błędów, ludzie raczej doceniają chęć nauki, dlatego trzeba po prostu osłuchiwać się i mówić, a reszta w naturalny sposób przyjdzie sama.

>> W jaki sposób Fusion FuelSaver redukuje zużycie paliwa?

Słowo od redakcji

Z całego serca życzymy panu Arkowi wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia. Oby więcej tak pozytywnych historii. Mamy nadzieje, że jego historia zainspiruje wszystkich do walki o swoje marzenia. Jak widać z drobną pomocą można osiągnąć bardzo wiele.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here