Jak sprawuje się odkurzacz Electrolux Pure i9? Pani Kamila testuje

6
297
views
electrolux pue i9

Electrolux Pure i9 to odkurzacz-robot na miarę XXI wieku. Sprawdź, jak działa i gdzie sprawdza się najlepiej. Poznaj opinie z testu.

Rynek ma do zaoferowania coraz więcej komfortowych rozwiązań dla pań domu, które cenią sobie nie tylko skuteczność sprzętu czyszczącego, lecz również jego design i funkcje. Coraz więcej kobiet zwraca uwagę na specyfikację sprzętu gospodarstwa domowego. Do naszej redakcji trafił interesujący test nowego odkurzacza Electrolux Pure i9. Pani Kamila zdecydowała się podzielić opinią z testu tego nowego rozwiązania zaproponowanego przez firmę Electrolux. Oto, jak sprawuje się ten robot sprzątający.

Electrolux Pure i9 to sprzątający robot wyposażony w technologię 3D vision

Lubię porządek. To pewnie nic interesującego. Z uwagą śledzę rynek nowości elektronicznych oraz artykułów gospodarstwa domowego. Ostatnio zauważyłam ciekawy trend. Na rynku jest coraz więcej rozwiązań, które zwiększają komfort sprzątania mieszkania i pozwalają na dokładne sprzątnięcie nawet trudno dostępnych miejsc. Jednym z urządzeń, które postanowiłam przetestować  jest rynkowa nowość – odkurzacz Electrolux Pure i9.

electrolux pure i9Na pierwszy rzut oka odkurzacz wygląda jak robot. Właściwie działa również jak robot, który porządkuje przestrzeń. Po pierwszym wykorzystaniu stwierdzam, że ten robot widzi wszystko – nic nie umknie jego uwadze. Odnajduje wszelkie kurze i nieczystości. Jest to możliwe dzięki wbudowanej technologii 3D vision. Odkurzacz dzięki technologii 3D Vision skanuje całą przestrzeń mieszkania i planuje swoją trasę odkurzania. Jest to nawigacja, która pozwala odkurzaczowi skutecznie czyścić narożniki oraz krawędzie mebli i ścian. Nie bez znaczenia jest jego kształt.

Trójkątny kształt i dodatkowa szczotka pozwala na dokładne sprzątanie

Zwróciłam uwagę na kształt odkurzacza. Szukałam urządzenia, które będzie dokładnie sprzątało i nie pozostawiało niedoczyszczonych miejsc. Electrolux Pure i9 ma trójkątny kształt i dobrze rozmieszczone kółka, dzięki którym może się obracać nawet w bardzo wąskich miejscach. Sprząta nawet trudno dostępne fragmenty mieszkania, które dotąd ciężko było mi wyczyścić. Kształt odkurzacza Trinity Shape jest dla mnie nowością, której wcześniej nie znałam. Teraz mogę sprzątnąć każdy kąt mieszkania. Odkurzacz jest wyposażony w dodatkową szczotkę PowerBrush, która umożliwia dokładniejsze czyszczenie powierzchni i krawędzi.

Odkurzaczem mogę sterować za pomocą aplikacji mobilnej 

Kolejnym udogodnieniem, który znacznie poprawił komfort sprzątania jest możliwość sterowania robotem za pomocą aplikacji mobilnej. Sprzątanie nie wymaga ode mnie ciągłego nadzoru. Robotem steruje zdalnie. Dzięki tej funkcji mogę być w drugim pokoju i włączyć lub wyłączyć odkurzacz. Mogę zadecydować, czy i kiedy robot będzie wykonywał swoją pracę. Zdalne sterowanie podnosi wygodę sprzątania i pozwala na kontrolę stanu odkurzacza. Dlaczego jest to rozwiązanie korzystne? Przede wszystkim dlatego, że aplikacja jest wyposażona w wygodny interfejs i umożliwia zdalne sterowanie robotem i jego funkcjami. Aplikacja udostępnia również aktualizację oprogramowania.

Electrolux Pure i9 wyposażony w czujniki podczerwieni i system wykrywania szkód

Zawsze miałam problem z omijaniem przeszkód podczas sprzątania. Natrafiałam na różne przedmioty czy meble, które uniemożliwiały mi dokładne sprzątanie. Electrolux Pure i9 robi różnicę. Dzięki wbudowanym czujnikom podczerwieni i systemowi wykrywania przeszkód odkurzacz doskonale omija meble i inne przedmioty, których mam dużo w mieszkaniu. Odkurzacz skutecznie sprząta nawet schody i dzięki technologii ClimbForce Drive pokonuje progi do 2,2 cm.

Odkurzacz Pure i9 posiada inteligentny system ładowania i wzmacniania pracy

electrolux pure i9Gdy uruchamiam odkurzacz praktycznie nie biorę udziału w sprzątaniu. Steruje robotem poprzez aplikację i mogę zajmować się innymi rzeczami podczas gdy urządzenie wykonuje swoją pracę. Nie muszę nawet go ładować. Gdy akumulatory odkurzacza są bliskie rozładowania robot sam kieruje się do stacji ładującej. Co ciekawe robot wznawia odkurzanie w tym miejscu, w którym je przerwał. Jest to możliwe dzięki inteligentnemu systemowi ładowania i wzmacniania pracy. Teraz nie muszę się obawiać, że po ładowaniu odkurzacz zacznie sprzątać znowu te same miejsca. Robot po zakończeniu sprzątania wraca na swoje miejsce, aby doładować baterię.

Czy  odkurzacz-robot  Electrolux Pure i9 jest wart polecenia?

Z czystym sumieniem mogę polecić Electrolux Pure i9 dla każdego, kto nie ma czasu na dokładne sprzątanie ale ceni sobie czystość i porządek w mieszkaniu. Odkurzacz jest funkcjonalny i dociera do nawet najmniej dostępnych miejsc. Korzyścią dla zapracowanych jest  możliwość zdalnego sterowania pracą odkurzacza za pomocą aplikacji mobilnej. Z Electrolux Pure i9  możliwe jest dokładne sprzątanie przy jednoczesnej oszczędności czasu. Mogę zagwarantować, że ten odkurzacz zmieni wasz sposób patrzenia na sprzątanie.

Bardzo dziękujemy pani Kamili za podzielenie się swoimi doświadczeniami i wrażeniami ze stosowania odkurzacza Pure i9. Mamy nadzieję, że historia pani Kamili pozwoli wam podjąć dobrą decyzję zakupową. Czy wy również korzystacie z odkurzacza Pure i9? Może macie inne doświadczenia z tym nowym urządzeniem Electrolux? Podzielcie się w komentarzach opiniami o odkurzaczu. Czekamy również na wasze historie, które możecie przesyłać na naszą skrzynkę mailową: [email protected]

6 KOMENTARZE

  1. Z początku nie byłam przekonana ale ten odkurzacz naprawdę ułatwił mi życie i mogę z czystym sumieniem polecić go każdej zapracowanej mamie.

  2. oczywiście że wart polecenia. ja mam irobota roomba i od tego czasu, od dnia zakupu wiem że żyję. nie musze w końcu urabiać sie po łokcie, bo odkurzacz posprzata za mnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here