Jaką rasę psa wybrać dla dziecka? Top 5 przyjaznych ras dla dziecka

7
498
views
pies dla dziecka top

Masz dziecko i zamierzasz kupić lub zaadoptować psa? To doskonały pomysł. Pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Mając w domu dziecko przy wyborze psa należy kierować się bezpieczeństwem i usposobieniem czworonoga. Istnieje wiele przyjaznych ras dla rodzin z dzieckiem. Zastanawiasz się jaka rasa będzie odpowiednia?

Posiadanie psa pozytywnie wpływa na rozwój dziecka? Czym kierować się przy wyborze?

Posiadanie psa w domu i dorastanie dziecka ze zwierzętami ma wiele korzyści. Posiadanie zwierząt uczy dziecko odpowiedzialności za drugą  osobę. Zwierzę ma określone potrzeby, które muszą zostać spełnione, aby było szczęśliwe. Pies w domu dostarcza emocji i rozrywki. Pies może być doskonałym kompanem zabaw. Posiadanie psa wpływa na rozwój emocjonalny dziecka. Kontakt z psem umożliwia dziecku naukę resepktu, szacunku oraz wrażliwości wobec zwierząt i ludzi.

Niemowlęta, które wychowywały się w towarzystwie psa zaczynają szybciej raczkować i chodzić. Ponadto są znacznie bardziej empatyczne. Posiadanie psa wspomaga rozwój emocjinalny, jak również społeczny dziecka. Kontakt dziecka z psem ma charakter terapeutyczny. Szeroki wybór ras psów dla dzieci pozwala na wybranie odpowiedniej rasy czworonoga, który będzie najbardziej odpowiedni. Utarło się przekonanie małe rasy psów są najbardziej wskazane  dla małych dzieci, gdyż nie przewyższają dziecka masą ciała.

Psy rodzinne takie jak Golden retriver charakteryzują się łagodnym charakterem i dlatego stanowią rasę idealną. Jednak za relację dziecka z psem odpowiadają rodzice, na których spoczywa obowiązek pilnowania bezpieczeństwa zarówno dziecka, jak i psa.

Jeżeli zastanawiasz się nad kupnem psa i masz dziecko to warto zwrócić uwagę na rasy posiadające odpowiednie cechy. Oto 5 najlepszych ras psów dla dzieci:

1. Golden Retriever

To jedna z najbardziej łagodnie usposobionych ras psów dla dzieci. Doskonale sprawdzi się nawet przy małym dziecku. Ta rasa psów jest nieagresywna. Pies dopasowuje się do rodziny i jest łatwy w wychowaniu. Goldena można nauczyć prawie wszystkiego. Golden Retrivery uchodzą za najlepszych towarzyszy dla dzieci. Psy tej rasy mają łagodne usposobienie i są przyjacielskie. Z pewnością nie zrobią dziecku krzywdy i są doskonałymi towarzyszami zabaw dla dzieci.

2. Beagle

Beagle to idealny pies kumpel. Warto zainteresować się tą rasą jeżeli dziecko jest w wieku 9-10 lat. Beagle są bardzo przyjaźnie usposobione. Jest to miły, tolerancyjny i uprzejmy pies wobec dzieci. Jest pozbawiony agresji. Świetnie współpracuje z rodziną i jest lojalnym przyjacielem rodziny.

beagle jaki pies dla dziecka

3. Buldog angielski

Buldog angielski to krępy i przysadzisty, mocno zbudowany pies o krótkowłosej sierści. Buldogi angielskie znane są ze swojego przyjaznego usposobienia. Doskonale nadają jako towarzysz zabaw dziecięcych. Psy te cechują się wysoką lojalnością i energicznością. Pies tej rasy będzie doskonałym towarzyszem wspólnych zabaw.

4. Spaniel

Spaniele są znane jako psy skore do zabawy i energiczne. Świetnie nadają sie dla rodzin z dzieckiem ze względu na niewielki rozmiar i przyjazne usposobienie. Pies nie warczy ani nie gryzie dzieci. Jego tresura wymaga czasu, lecz jest tego warta.  Zwierzę jest energiczne więc z pewnością sprawdzi się jako towarzysz zabaw z dzieckiem.

5. Owczarek niemiecki

Jest to duży pies. Wbrew pozorom doskonale nadaje się dla dzieci. Psy z tej rasy są niezwykle lojalne i wierne. Cechują się dobrym i łagodnym charakterem. Lubią przebywać blisko ludzi i są inteligentne. Pies doskonale toleruje obecność dzieci, lubi je i nie reaguje agresją. Owczarek niemiecki to najbardziej cierpliwy pies dla dzieci.

Wybór odpowiedniej rasy psa dla dzieci nie jest zadaniem łatwym. Pies wymaga troski i tresury. To od wysiłków rodziców zależy, czy relacja psa i dziecka będą układały się pomyślnie. Jednak bliskość każdego psa, niezależnie od rasy niesie dużo korzyści. Rodzice powinni zadbać o właściwe relacje psa i dziecka, a obydwoje pokochają się wzajemnie.

Jakie rasy psów polecacie dla dzieci? Macie swoje typy?

7 KOMENTARZE

  1. Nie rozumiem czemu nie pojawiła się tu rasa psa labrador i bernardyn. Z własnego doświadczenia wiem, że to bardzo opiekuńcze i łagodne psy. Idealne dla rodziny z dziećmi!

  2. Mam tórjkę dzieci i labradora 🙂 Pies oddany jest całej rodzinie, troszkę leniwy, ale pogodny zwierzak. Naprawdę prawdziwy przyjaciel nie tylko dzieci:)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here