LearningApps – jak działa i na czym polega?

0
186
views
learningapps jak działają

Aplikacje do nauki online oraz LearningApps to dominujący edukacyjny trend. Aplikacje są wykorzystywane do nauki języków obcych oraz do tworzenia interaktywnych modułów nauczania. W mobilnych sklepach roi się od aplikacji, które mają ułatwić proces nauki nie tylko języków obcych. Czym są LeaningApps? Jak działają? Jakie sa zalety aplikacji do nauki języka angielskiego dla dzieci?

Nauka online to dziś dominujący trend. Coraz częściej do nauki wykorzystywane są różnego rodzaju aplikacje. Czasy analogowych dzienników szkolnych i papierowych książek dobiegają końca. Ich miejsce zajmują aplikacje web, które wspierają proces uczenia się. Jedną z nich jest LearningApps. Jak działa? Na czym polega jej fenomen?

Uczenie się z komputera? Aplikacje do nauki

Życie i edukacja przeniosło się do internetu. Szkoły i inne placówki edukacyjne coraz częściej wybierają modele edukacji online. Miejsce papierowych dzienników i książek zastępują platformy typu Librus Synergia, czy podręczniki w wersji pdf, epub, mobi. Z założenia nauka online, czy różnego rodzaju kursy online są nastawione na elastyczność odbiorcy. Uczący sam wybiera sobie czas, w którym będzie przyswajał wiedzę. E-learning w Polsce rozwija się w szybkim tempie. Według szacunków metody e-learningu z czasem mogą stać się powszechne. Dużą rolę ułatwiającą naukę dzieciom pełnią różnego rodzaju aplikacje do nauki. Jedną z nich jest LeaningApps.

>> Jak uczyć dziecko języków obcych?

LearningApps. Czym jest i jak to działa 

LearningApps to aplikauczenie sie z aplikacjicja Web 2.0., która ma wspierać proces uczenia się i nauczania za pomocą małych interaktywnych modułów. Istniejące moduły mogą być wykorzystywane bezpośrednio w nauczaniu lub zmieniane i tworzone przez użytkowników w Internecie. Ma to na celu zebranie wszystkich aplikacji wielokrotnego użytku i udostępnianie ich publicznie. Aplikacje nie zawierają zatem żadnych specjalnych ram ani konkretnego scenariusza lekcji. Aplikacje są ograniczone do interaktywnej części. Aplikacje nie są jednostką lekcyjną i muszą być osadzone w określonym scenariuszu działania.

LearningApps służą tworzeniu multimedialnych i interaktywnych modułów edukacyjnych. Jest to platforma bezpłatna. W platformie znajdują się nowe ćwiczenia oraz formaty zadań. Serwis LearningApps.org został opracowany w Szwajcarii jako cześć projektu badawczego na Uniwersytecie Pedagogicznym w Bernie we współpracy z Uniwersytetem Johannesa Gutenberga w Moguncji i Uniwersytetem Nauk Stosowanych w Zittau/Goerlitz. W opracowywaniu serwisu udział brali wykwalifikowani nauczyciele. Moduły w ramach LeaningApps mogą być dowolnie wykorzystywane podczas lekcji.

Modele kształcenia mogą być zarządzane i używane prywatnie oraz w klasie. Mogą być również publikowane na platformie i udostępniane innym. Rejestracja w serwisie jest bezpłatna i nieobowiązkowa. Użytkownik ma możliwość tworzenia nowych aplikacji edukacyjnych nad podstawie już istniejących.

>> Artykuł w czasopiśmie naukowym o najnowocześnie metodach nauki języka obcego („automatyczna nauka”)

Aplikacje do nauki języka angielskiego dla dzieci

uczenie sie z aplikacjiLearningApps to zintegrowana platforma edukacyjna, która może być wykorzystana do nauki w klasie, jak i prywatnie. Stanowi uzupełnienie zajęć i może przyczynić się do zwiększenia zainteresowania tematyką lekcji. Dzieci, które coraz więcej czasu spędzają przeglądając treści an smartfonach i tabletach mogą uczyć się języków obcych z wykorzystaniem aplikacji.

Wielu rodziców poszukuje dla swoich dzieci najlepszej aplikacji do nauki języka angielskiego. Aplikacje do nauki języków obcych cieszą się rosnąca popularnością. Dostępnych jest wiele darmowych aplikacji, które pomogą dziecku opanować podstawy języka angielskiego w przystępny i ciekawy sposób. Korzystając z tego typu aplikacji dziecko uczy się języka obcego, jego gramatyki i słówek poprzez zabawę i interaktywną grę.

Większość aplikacji składa się z kilkudziesięciu lekcji i testów podanych w zabawnej  i interesującej dla dziecka formie. W aplikacjach do nauki języków obcych dużą rolę odgrywają fiszki. Większość aplikacji zawiera zestawy fiszek, które ułatwiają dziecku naukę słówek i gramatyki.

Z pewnością aplikacje do nauki stanowią duże ułatwienie w nauce. Wszystko wskazuje na to, że potencjał edukacyjny aplikacji będzie rozwijany i wykorzystywany przez coraz większą liczbę placówek edukacyjnych.

Jak oceniacie przyszłość aplikacji w edukacji? Macie swoje ulubione? Dzielcie się opiniami w komentarzach.

>> Historia studenta, który dzięki nauce języka z aplikacją dostał się do lepszej pracy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here