Perfect Speak – Jak nauczyłem się języka dzięki tej platformie

30
1633
views
perfect speak - jak nauczyłem się języka dzięki tej platformie

Język obcy jest bardzo pożądany wśród pracodawców, ale nie tylko. Dzisiaj przedstawimy wam historię naszego użytkownika, który rozpoczął naukę z platformą językową Perfect Speak. Poniżej zamieszczamy otrzymaną historię, możecie przeczytać jak przebiegała jego nauka i czy skończyła się sukcesem.

Perfect Speak – historia i opinia użytkownika o platformie językowej

Witam wszystkich.

Chciałbym podzielić się z wami moją historią. Jak już napisałem w tytule, opowiem jak nauczyłem języka angielskiego z platformą Perfect Speak. Mam aktualnie 25 lat, skończyłem studia i od 2 lat właściwie szukam sposobu na życie. Rozglądam się za jakąś pracą w której wiem, że chciałbym trochę popracować. Trochę, czyli dłużej niż kilka miesięcy. Nie z każdej pracy mnie zwalniają, po prostu czułem, że to nie to, że praca mnie nudzi i sam odchodziłem.

Wracając do tematu, jakim chciałbym się z wami podzielić. Właśnie w tym czasie 2 lat zmieniania pracy i szukanie czegoś ciekawego, co by naprawdę mnie zainteresowało i co chciałbym robić, zauważyłem, że w bardzo dużej ilości ciekawych ofert pracy jest wymagana znajomość języka angielskiego, niestety z automatu takie oferty musiałem odrzucać, ponieważ mój angielski nie był dobry, choć niby powinien być. To właśnie skłoniło mnie do refleksji i zmotywowało do działania – czyli zakupu dostępu do platformy Perfect Speak.

Moje początki z językiem obcym

Angielskiego tak naprawdę uczyłem się od gimnazjum. Jak pamiętam, od początku nie miałem talentu do przyswajania języka, a przynajmniej tak mi się wydawało. Później liceum i rok angielskiego na studiach. Można powiedzieć, że to szmat czasu i mój angielski powinien być na dość wysokim poziomie, a tak naprawdę znałem tylko jakieś marne podstawy, a i to z brakami. Zawsze uważałem, że po prostu nie mam talentu i jestem oporny do nauki angielskiego, teraz moje myślenie jest w ogóle inne.

Uważam, że metody nauki w szkołach są po prostu przestarzałe i mało efektywne. Mam porównanie i wiem, co mówię. Kluczem do sukcesu jest regularność. Co z tego że uczyłem się w szkole tyle lat? Przekładając to na czas, jaki został poświęcony, te dwie lekcje po 45 minut w tygodniu, to tak naprawdę lekcja trwa 30 min. Na studiach angielski był tylko, żeby być, nikt tam niczego się nie nauczył.Perfect Speak - Jak nauczyłem się języka dzięki tej platformie

Moja motywacja

To właśnie problem ze znalezieniem pracy, gdzie naprawdę chciałbym pracować zmotywował mnie, by coś z tym zrobić. Zacząłem szukać, oczywiście w Internecie, jakiegoś sposobu, kursu – czegokolwiek, co skuteczne nauczyłoby mnie angielskiego. Zainteresowała mnie platforma językowa Perfect Speak. Dużo osób pisało o niej pozytywnie, więc pomyślałem, żeby też spróbować. Wtedy w moim życiu zaczął się przełom.

Platforma Perfect Speak – moje początki

Zarejestrowałem się na platformie Perfect Speak, wykupiłem kurs i od razu zabrałem się do pracy, choć miałem ponure myśli, że jak przez tyle lat się nie nauczyłem, to i teraz się nie nauczę. Pierwsze wrażenia były bardzo fajne, wiedza przekazywana jest w bardzo przyjazny i czytelny sposób. Na nauce spędziłem 2 godziny, po czym położyłem się spać. Z rana zdałem sobie sprawę, ile nowych słówek wpadło mi do głowy.

Każdego kolejnego dnia poświęcałem choć godzinę czasu na naukę. Jak miałem dłuższą chwilę, potrafiłem siedzieć nawet po 3 godziny – tak mnie wciągnęła chęć nauki. To przez to, że widziałem efekty pracy, z dnia na dzień było coraz lepiej. W pierwsze 5 dni odświeżyłem sobie wiedzę, którą zdobyłem przez wszystkie lata nauki w szkole., Szok! Później uczyłem się coraz to nowych rzeczy. Właśnie dzięki tej platformie zdałem sobie sprawę, jak słabe są metody nauki w szkole. Słówka wchodziły mi do głowy automatycznie, bez „kucia na blachę”, jak to bywało w szkole (a potem i tak wszystko się zapominało).

Kolejne tygodnie korzystania z platformy

Zaledwie po tygodniu przypomniałem sobie wszystko, co dotychczas się nauczyłem plus przyswoiłem dużo więcej wiedzy, a co najważniejsze – umiałem to wykorzystywać. Najtrudniejsze zawsze dla mnie było to, że ciężko mi było składać zdania. Znałem trochę słówek, więc mogłem w miarę zrozumieć sens tekstu czytanego, ale samodzielne składanie poprawnych zdań było jakąś masakrą. Dzięki platformie w jasny i czytelny sposób nauczyłem się zasad, jak to robić, do tego w końcu przyswoiłem gramatykę i czasy, co zawsze było dla mnie czarną magią. Kolejny tydzień chłonąłem nową wiedzę jak gąbka – nowe słówka, których wcześniej w ogóle nie znałem, zapamiętywałem bardzo szybko.

Praktyka z językiem po zakończeniu kursu

Po ponad 2 tygodniach przyszedł czas na test. Wyszło to przypadkiem, bo kupiłem pilot wielofunkcyjny, którym można obsługiwać kilka urządzeń (telewizor, radio, kino domowe itp.). Nie miał on instrukcji w języku polskim, a nie wiedziałem jak go zaprogramować. Musiałem zmierzyć się z instrukcją angielską. Wiedziałem, że się już trochę podszkoliłem z angielskiego, ale nie sądziłem, że aż tak bardzo. Rozumiałem jakieś 90% tekstu, reszty domyśliłem się z kontekstu i bez problemu zaprogramowałem pilot. Byłem dumny – oczywiście nie z samego zaprogramowania pilota, tylko z tego, że mój angielski jest już na poziomie pomagającym mi w codziennym życiu.

Perfect Speak - Jak nauczyłem się języka dzięki tej platformie

Rozmowa o pracę

Po tej sytuacji stwierdziłem, że czas na kolejny krok i po kolejnym tygodniu nauki postanowiłem złożyć CV do firmy, której ogłoszenie widziałem już kilka razy. Wydawało mi się bardzo ciekawe, ale wymagano tam dobrej znajomości angielskiego. Zadzwonili do mnie na drugi dzień i zaprosili na rozmowę za 4 dni. Byłem szczęśliwy i dalej szlifowałem swój angielski z platformą, bo wiedziałem, że będzie to dla mnie sprawdzian i szansa na wymarzoną pracę.

Rozmowa na początku przebiegała dość przyjaźnie, po mniej więcej 5 minutach padło pytanie, na jakim poziomie jest mój język angielski. Odpowiedziałem, że ciężko mi określić. W tym momencie rekrutujący zadał mi pytanie w języku angielskim i poinformował, że od tej chwili rozmowa będzie przebiegało po angielsku. Ciśnienie skoczyło, ale zebrałem myśli i opowiedziałem niepewnie na pierwsze pytanie. Z kolejnymi pytaniami coraz mniej się stresowałem, czułem, że rozmowa idzie mi coraz swobodniej, a pracodawca rozumie wszystko, co mówię.

Po wyjściu byłem dumny jak nigdy. Niecały miesiąc temu nawet bym się nie odważył wysłać CV, a nawet jeśli, to na rozmowę pewnie bym się zaciął przy pierwszym pytaniu lub w ogóle go nie zrozumiał i uciekł ze wstydu. Kilka dni później dostałem odpowiedź, że jestem przyjęty!

Podsumowanie – moja opinia o Perfect Speak

Jak widać, nauka angielskiego nie jest tak trudną rzeczą. Nawet, jeśli uważamy, że nie mamy do tego talentu, to być może byliśmy go uczeni w zły sposób. Ja skorzystałem z platformy Perfect Speak i polecam ją bardzo wszystkim, którzy są w podobnej sytuacji. – nawet jeśli nigdy nie uczyli się angielskiego, gdyż w kursie jest pakiet uczący nawet od podstaw.

Nigdy wcześniej nie uczyłem się w tak efektywny sposób czegokolwiek, nie mówię już tu tylko o angielskim. Perfect Speak to same najważniejsze informacje, bez zbędnego zaśmiecania głowy niepotrzebnymi rzeczami. Dodatkowo wszystko jest przedstawione w sposób bardzo czytelny i przyjazny sposób. Z książki nie nauczysz się wymowy, czy akcentowania, a tam możesz odsłuchać wszystko, wystarczy jedno kliknięcie.

Mam nadzieję, że zainteresowała was moja historia i zmotywuję was do tego, by przełamać się, uwierzyć w siebie i nauczyć się nowego języka, gdyż – wbrew pozorom – nie jest to takie trudne. To po prostu kwestia metody.

>> Dla Ciebie to też realna szansa na zwiększenie zarobków. Dość bycia na łasce szefa! Kliknij i zwiększ swoje kompetencje dzięki znajomości języków obcych!!

Poprzedni artykułTest nowego telefonu ASUS ZenFone 3.
Następny artykułTest i wrażenia z użytkowania Samsunga Galaxy S8
Absolwent chemii, z którą związał również swoją pracę zawodową. Oprócz chemii, jego największą pasja jest pisanie i publikowanie. Współzałożyciel i autor kilku serwisów internetowych, m.in. tego, który właśnie czytasz.
PODZIEL SIĘ

30 KOMENTARZE

  1. Razem z dzieciakami uczymy się za pomocą tej platformy. Wcześniej nie mogłam ich zagonić do nauki, a teraz przysiadają do tego z czystą przyjemnością. Niedługo szykujemy się na wycieczkę, jestem pewna, że dogadamy się tam bez problemu.

  2. Poznałem piękną dziewczynę. Niestety nie mówiła po polsku. Postanowiłem nauczyć się języka. Niestety jestem klasycznym antytalentem językowym. Jednak odkąd ćwiczę z platformą Perfect Speak to nauka przebiega szybko. Problem z komunikacją znikł a My jesteśmy razem. Naprawdę dziękuje.

  3. ja też dla laski się nauczyłem języka. hiszpańskiego, bo ona po angielsku to slabiutko. a dzieki nauce z perfect speak normalnie mogę z nią rozmawiać po hiszpańsku 😉

  4. Widziałem te platformę i chyba sie skusze, bo mam pilna potrzebę zeby sie nauczyc angielskiego. Jakos nigdy mi nie szła nauka, mam nadzieję że platformą pomoże :/

  5. Ja ze swojej strony mogę tulko polecić, jestem bardzo zadowolona z rezultatów, gdyby nie ten kurs to byłoby mi na wyjeździe dużo ciężej 😀

  6. Jestem po tygodniu nauki z perfect speak, idzie mi bardzo dobrze a myślałam ze to będzie jakaś tragedia i nigdy się nie nauczę 🙂 także nie przejmujcie się i po prostu się uczcie z tym a będzie dobrze 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here