Kirin 970 w Huawei Mate 10 Pro – procesor ze sztuczną inteligencją

4
307
views
huawei mate

Chiński producent smartfonów Huawei zdobywa coraz większą popularność. Jest to obecnie jeden z najbardziej znanych producentów wielofunkcyjnych smartfonów. Niewielu producentów smartfonów w tak krótkim czasie osiągnęło tak wiele. Huawei stał się jednym z czołowych firm produkujących smartfony.

Użytkowników przekonuje funkcjonalność oraz jakość wykonania oferowana przez chińskiego producenta. Najnowszym produktem Huawei jest smartfon P10 Mate wyposażony w rewolucyjny procesor Kirin 970, który jest sztuczną inteligencją.

Jest to pierwszy smartfon wyposażony w procesor ze sztuczną inteligencją. Pan Fabian uczestniczył w polskim pokazie premierowym, która odbył się na Stadionie Narodowym w Warszawie i postanowił podzielić się swoimi wrażeniami.

Jestem fanem nowinek technologicznych. Uwielbiam historie rodem z filmów science-fiction. Gdy tylko dowiedziałem się, że Huawei planuje wyprodukować smartfon, który jako pierwszy na świecie będzie wyposażony w procesor ze sztuczną inteligencją od razu wiedziałem, że go przetestuję. Tak też się stało. Miałem taką okazję jako jeden z pierwszych. Zostałem zaproszony na premierę najnowszego Huawei Mate 10 Pro z udziałem ambasadora marki, którym jest Robert Lewandowski.

Huawei Mate 10 Pro to pierwsza mobilna platforma sztucznej inteligencji

kirin970

Zapewne wszyscy myśleliśmy, że stworzenie takiego smartfona, który działałby napędzany sztuczną inteligencją jest fikcją i mrzonką rodem z filmów fantastyki naukowej. Producent Huawei udowodnił, że sztuczna inteligencja może być wykorzystywana w poczciwych smartfonach. Procesor Kirin 970 to najmądrzejszy układ na rynku.

Huawei Mate 10 Pro jest wyposażony w najnowszy procesor Kirin 970, który otrzymał już miano pierwszej mobilnej platformy sztucznej inteligencji.

Czym jest Kirin 970? Dlaczego jest wyjątkowy?

Nie spodziewałem się zupełnie nowego procesora. Huawei Mate 10 Pro zaskakuje nie tylko perfekcyjnym designem, ale i zaawansowaniem pod względem konstrukcji procesora. Kirin 970 to  nowa jednostka HiSilicon. Do stworzenia tego rozwiązania został wykorzystany proces litograficzny 10 nm. Kirin 970 charakteryzuje układ o konfiguracji big. LITTLE, który jest popularny od kilku lat. Są znane z wydajnych rdzeni oraz oszczędności energii. Równiez i Kirin 970 ma wydajne rdzenie i bardziej energooszczędne jednostki. Składa się z czterech ARM Cortex-A73 2,4 GHz i cztery ARM Cortex-A53 1,8 Gh. Procesor znacznie szybciej przetwarza zadania wykorzystujące sztuczną inteligencją. 

W kwestii grafiki procesor Kirin 970 jest wyposażony w dwunastordzeniowy układ ARM Mali-G72 MP12. Modem LTE. Cat. 18, który umożliwia pobieranie danych z prędkością 1,2 Gbit/sek. Tego rodzaju procesor mobilny wspiera moduł sztucznej inteligencji, co jest nowością na rynku smartfonów.

Warto zwrócić uwagę na ten procesor ze względu je jego wydajność. Bez względu na ilość zainstalowanych aplikacji wydajność telefonu nie zmniejsza się. Jest to efekt zastosowania rozwiązań sztucznej inteligencji. Jednym z najnowszych wyróżników jest NPU – jednostka przeznaczona do obsługi sztucznej inteligencji, co znacznie wzmacnia funkcjonowanie telefonu.

Bateria zarządzana sztuczną inteligencją i zdjęcia wysokiej jakości to zasługa procesora Kirin 970

kirin970

Nie ma możliwości, że wydrenujesz baterię smartfona przez korzystanie z wielu aplikacji. W Huawei Mate 10 Pro to sztuczna inteligencja zarządza wykorzystaniem baterii. To doskonałe rozwiązanie dla osób aktywnych i lubiących robić zdjęcia. Dzięki sztucznej inteligencji aparat sam wybiera obiekty i odpowiedni tryb fotografowania. Aparat powstał we współpracy z firmą Leica. Procesor Kirin 970 bierze udział w procesie rozpoznawania fotografowanych obiektów. Smarfon posiada dwa wysokiej jakości obiektywy. Został wyposażony w największą przysłonę na świecie f/1.6. To wszystko sprawia, że telefon nadaj się do robienia zdjęć bez obawy o wyczerpanie rezerw baterii. Jest w stanie w ciągu minuty rozpoznać 2000 obrazów.

Procesor Kirin 970 to połączenie wysokiej wydajności i energooszczędności

Najbardziej rewolucyjnym rozwiązaniem w jaki został wyposażony najnowszy smartfon Huawei Mate P10 Pro jest procesor Kirin 970. Nowy smarfton Huawei łączy w sobie architekturę HiAI z właściwościami procesora graficznego. Tym samym Kirin 970 jest aż o 20% bardziej wydajny. O 50% zwiększyła się również jego energooszczędność. Świetne rozwiązanie dla osób często korzystających z rozwiązań.

Moja opinia

Z pewnością Kirin 970 to pierwszy tak zaawansowany technologicznie i inteligentny procesor Huawei. Jest to najnowszy i flagowy procesor chińskiego producenta napędzany sztuczną inteligencją. To z pewnością zwiększa jego wydajność i przydatność oraz szybsze przetwarzanie danych. Z pewnością jest to potężna konkurencja dla technologii Apple’a. Technologia NPU naśladuje procesy percepcji człowieka, co stwarza wyzwanie dla pozostałych producentów.

To bardzo ciekawa nowinka. Nigdy wcześniej żaden producent smartfonów nie wykorzystał potencjału sztucznej inteligencji. Huawei Mate Pro 10 z procesorem Kirin 970 jest z pewnością rewolucyjnym rozwiązaniem. Dziękujemy panu Fabianowi za ciekawą historię.

Jeżeli również chcecie się podzielić swoimi wrażeniami związanymi z jakimkolwiek produktem lub usługą, prosimy o kontakt mailowy: [email protected] Czekamy na wszystkie maile z niecierpliwością.

4 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here