Czy Samsung Galaxy A8 to smartfon idealny do zdjęć? – TEST

1
126
views
galaxy-a8-top

 

Współcześnie nikt nie wyobraża sobie życia bez smartfona pod ręką. Te urządzenia zdominowały codzienne funkcjonowanie człowieka. Są wykorzystywane do pracy, jak i rozrywki. Na smartfonach czytamy książki, oglądamy filmy, seriale, jak i organizujemy czas pracy oraz prowadzimy kalendarz. Smartonem fotografujemy. Dobry smartfon do robienia zdjęć jest obecnie na wagę złota. Nasza czytelniczka pani Agnieszka przesłała nam swoją opinię odnośnie możliwości fotograficznych smartfonu Samsung Galaxy A8. Czy to dobry smartfon do zdjęć? Jeżeli szukacie fotograficznego smartfonu, przeczytajcie test pani Agnieszki.

Czy Samsung Galaxy A8 to smartfon do zdjęć?

Długo zastanawiałam sie na zakupem nowego smartfona. Zależało mi na zakupie telefonu, który będzie dobry do zdjęć. Dużo podróżuję i wykorzystuję telefon do robienia szybkich zdjęć. Dobra jakość zdjęć to dla mnie priorytet. Mniejsze znaczenie mają dla mnie inne specyfikacje telefonu. Tym razem postanowiłam kupić Samsung Galaxy  A8. Czytałam wiele pozytywnych opinii o jakości zdjęć wykonanych tym aparatem. Co zauważyłam? Jaka jest moja opinia?

Wyświetlacz Infinity to mocny atut Samsung Galaxy A8? Jak się sprawuje?

Co mnie zaskoczyło? Przede wszystkim jakość wyświetlacza. Telefon jest wyposażony w wyświetlacz Infinity. Nie ma tu ograniczeń, które były w poprzednich modelach.  Producent zmniejszył ramki telefonu. Ekran w konstrukcji Super AMOLED bardziej przypomina panel, który wyświetla zawartość na całej szerokości. Jednocześnie duży panelowy wyświetlacz mieści się w wygodnym rozmiarze telefonu. Jestem zadowolona z jakości wyświetlacza, gdyż zajmuje on prawie cały przód smartfonu. Ekran płynnie przechodzi w obudowę. Dzięki niemu mogę dokładnie kontrolować jakość wykonywanych zdjęć. Pomimo dużego ekranu telefon wygodnie mieści się w dłoni. Zmianie uległy proporcje ekranu. Domyślna rozdzielczość Full HD+, co daje ostry obraz o zagęszczeniu 440 ppi i pozwala mi oglądać zdjęcia i film yw lepszej jakości. Wyświetlacz Infinity 18 w proporcjach 5:9 jest największym z dotychczasowych telefonów serii Galaxy A.

Samsung Galaxy A8

Czy Smartfon Galaxy A8 jest wydajny?

Moim zdaniem ten smartfon cechuje wysoka wydajność. Jest to pierwszy smartfon wyposażony w procesor o taktowaniu  Przełączanie się między aplikacjami jest płynne. Wydajność smartfona to podstawa przy dynamicznym i częstym fotografowaniu. Ten model dzięki właściwościom procesora zużywa o 20% mniej energii. Ponadto telefon jest odporny na wodę i pył (IP68). Dobrym rozwiązaniem dla osób robiących zdjęcia smartfonem jest rozbudowana pamięć. Można ją rozszerzyć do 256GB. Szybkie ładowanie baterii to dla mnie ratunek w wielu sytuacjach. Z pewnością docenią to osoby często robiące zdjęcia.

Jak sprawdza się inteligentny autofocus i jasny obiektyw w fotografowaniu?

Samsung Galaxy A8 wykonuje doskonałe zdjęcia nawet przy słabym świetle. Inteligentny autofocus śledzi twarz. Zaskoczyło mnie to, że kompletnie nie ma znaczenia pora dnia, w której robię selfie lub inne zdjęcia. Zdjęcie zawsze wychodzi jednakowo ostre. Duże znaczenie wpływające na jakość zdjęć jest obiektyw F 1,7.  Moje selfie w końcu są wyraźne. Tylny aparat pozwala doskonale uchwycić widok w nocy. Jest to efektem jasnego obiektywu F1,7 i dużych pikseli. Obiektyw wpuszcza więcej światła do środka aparatu, szczególnie wtedy, gdy na zewnątrz jest gozbyt mało. Tylny aparat ma aż 16 Mpx. Najważniejsze jest to, że aparat szybko ustawia ostrość dzięki matrycy Dual Pixel. Aparat wykorzystuje udoskonalone przetwarzanie obrazu, a ujęcia seryjne łączą je w jedno o bardzo dobrej jakości.

Samsung Galaxy A8 test recenzja

Dobrym udogodnieniem jest możliwość uruchomienia trybu profesjonalnego. Używam tego trybu, gdy mam więcej czasu na robienie zdjęć. W tym trybie mam możliwość samodzielnego ustawienia parametrów ISO, czasu otwarcia migawki, wartości ekspozycji i balansu bieli (WB). W dynamicznym fotografowaniu sprawdza się tryb wybiórczego pola ostrości. Mogę ustawiać głębię ostrości po wykonaniu zdjęcia. Mogę wybrać, co na zdjęciu będzie rozmyte. Telefon posiada również paletę filtrów, co pozwoli na ulepszenie fotografii.

Moja opinia o Samsung Galaxy A8

Zdecydowanie polecam zakup. Na pewno przypadnie do gustu osobom, które wykorzystują smartfon do robienia zdjęć. Jeżeli zależy wam na wysokiej jakości zdjęć niezależnie od warunków oświetleniowych, warto zwrócić uwagę na ten solidny smartfon fotograficzny.

Dziękujemy pani Agnieszcze za podzielenie się testem możliwości fotograficznych Samsung Galaxy A8. Mamy nadzieję, że pomoże wam w poszukiwaniach idealnego smartfonu do robienia zdjęć.

Jeżeli również chcielibyście się podzielić swoimi wrażeniami na temat zakupionego produktu lub usługi, kierujcie swoje historie na naszą skrzynkę pocztową: [email protected]

Inne artykuły związane ze smartfonami na naszej stronie:

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here