Simple Language – multimedialna platforma do nauki języków obcych. Opinia użytkownika

0
138
views
simple language nauka języka obcego opinia recenzja

Czy korzystając z platformy Simple Language jesteśmy w stanie nauczyć się języka obcego? Przeczytaj opinię użytkowniczki i dowiedz się, jakie efekty osiągnęła.

Większość z nas doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że znajomość języków obcych to w obecnych czasach podstawa. Zresztą nigdy nie wiadomo kiedy będziemy musieli skorzystać ze swoich umiejętności językowych. Przykładem z pewnością jest pani Aneta, która napisała do naszej redakcji list.

Na szczęście na rynku powstaje coraz więcej platform językowych, które mają ułatwić naukę lub odświeżenie wybranego przez nas języka obcego. Przyjrzyjmy się wiec dokładnie metodzie zaproponowanej przez kurs Simple Language, którą testowała pani Aneta.

Simple Language – opinia, cena i efekty

Cześć wszystkim!

Piszę ten list, gdyż pragnę podzielić się z wami moją historią. Chciałabym opowiedzieć wam o moich próbach nauki języka i o tym, jak trafiłam na platformę językową Simple Language. Być może mój list będzie inspiracją, szczególnie tych którzy, tak jak ja szukają skutecznej metody nauki języków obcych. Na początku jednak napiszę kilka słów o sobie. Mam 27 lat i skończyłam policealne studium kosmetyczne oraz kosmetologię w Łodzi.

Jak się nauczyć języka angielskiego?

jak się uczyć języka obcego z kursem 2Od kiedy pamiętam, nie byłam dobra z języków obcych. Zawsze mnie przerażały nowe słówka, zadania i ćwiczenia, dlatego też nigdy nie miałam dobrych ocen z angielskiego. Pamiętam nawet, jak miałam 12 lat i nie potrafiłam dokładnie wyrecytować wiersza Szekspira na forum klasowym. Wtedy moja ówczesna nauczycielka publicznie mnie upokorzyła. Od tamtej pory zniechęciłam się totalnie do nauki tego języka. Na szczęście udało mi się ukończyć liceum i zdać maturę, tak więc jakieś podstawy znałam.

Potem poszłam do szkoły policealnej zainteresowana makijażem. W planie zajęć nie było angielskiego, co mnie szczerze ucieszyło. Większość koleżanek była jednak zdziwiona moją postawą. Uważały, że każdy powinien znać angielski przynajmniej na poziomie B1 – B2. Próbowałam wtedy racjonalnie się tłumaczyć, że nauka makijażu jest teraz dla mnie najważniejsza, a język obcy i tak mi się nie przyda. Chciałam pozostać w Polsce, by móc dalej się rozwijać, a przy okazji mieć kontakt z rodziną. Nigdy też nie myślałam o wyjeździe zagranicznym za pracą ani o wakacjach do ciepłych krajów.

Znajomość języków obcych – Simple Language pomoże?

jak się uczyć języka obcego z kursemKocham makijaż tak bardzo, że postanowiłam zostać makijażystką filmową. Bardzo mi zależało, by pracować przy największych produkcjach filmowych w Europie i móc ucharakteryzować gwiazdy.  Marzenie to zrodziło się we mnie spontanicznie, w trakcie drugiego roku kosmetologii. Tylko, jak pracować z zagranicznymi aktorami, skoro nie znam angielskiego? Zastanawiałam się również, jak zagłuszyć strach i panikę związaną z publicznym mówieniem w języku angielskim. Rodzina namawiała mnie na prywatne korepetycje, ze względu na moje duże braki językowe. Wyszukałam w sieci ogłoszenia różnych korepetytorów i umówiłam się z kilkoma na próbne zajęcia. Po czterech spotkaniach zdecydowałam się na studentkę filologii angielskiej. Chodziłam do niej przez około rok, jednakże ze względu na brak oszczędności i zbliżający się egzamin końcowy, postanowiłam przerwać naukę. Z perspektywy czasu wiem, że nie był to głupi pomysł. Odświeżyłam sobie sporo słówek i wyrażeń, a dodatkowo powoli przyzwyczajałam się do rozmowy w obcym dla mnie języku.


Szukali naprawdę skutecznej metody nauki języka. Znaleźli to. Byli ZASZOKOWANI tym, co udało im się osiągnąć!!


W końcu skończyłam studia i postanowiłam wyjechać do Warszawy, by dalej się szkolić z charakteryzacji. Tam również poznałam nowych ludzi, w tym z innych krajów. Zachęcona przez wszystkich postanowiłam spróbować jeszcze raz swoich sił. Szukałam jednak czegoś, co pozwoli mi się uczyć zdalnie, gdyż brakowało mi wciąż czasu. Tak trafiłam na Simple Language.

Korzystanie z platformy językowej Simple Language

Simple Language to multimedialna platforma językowa opracowana przez dwóch językoznawców – Grzegorza Lewandowskiego i Henrika Pettersona.

Głównym celem twórców kursu Simple Language jest szybka nauka wybranego przez nas języka obcego.  Oprócz błyskawicznego i skutecznego opanowania podstaw, mamy pozbyć się lęku oraz blokad przed mówieniem z obcokrajowcami.

Metoda ta ma bazować na aktywacji ośrodków pamięci, by móc pobudzić i stymulować nasz mózg. Wskutek czego, mamy szybciej i efektywniej zapamiętywać nowe słowa. Według obietnicy producenta mamy nauczyć się nawet 200 słów w ciągu jednego dnia!

Simple Language – działanie i efekty

Platforma ma działać na trzech płaszczyznach. Po pierwsze ma zachęcić nas do nauki, dzięki codziennym raportom, które dokładnie opisują nasze postępy. Po drugie korzystając z tej platformy mamy mieć pobudzony mózg, by był on w stanie nawet pięciokrotnie przyspieszyć zapamiętywanie nowych słów i wyrażeń. Po trzecie mamy automatycznie nauczyć się języka obcego.

Według twórców wystarczy tylko 14 dni, by opanować perfekcyjnie dany język obcy. Umiejętność ta ma nam pozwolić porozumiewać się bez obaw z obcokrajowcami.

Moja opinia Simple Language

nauka z simple language opiniaKorzystałam z platformy multimedialnej przez 3 tygodnie. Regularnie rozwiązywałam ćwiczenia i zadania. Pierwsza moja reakcja była pozytywna, gdyż udało mi się pierwszego dnia zapamiętać kilkanaście nowych słów. Zachęcona efektami próbowałam codziennie przez dwie godziny uczyć się z tą platformą.

Po upływie 3 tygodni nie jestem w stanie ocenić jednoznacznie tego produktu. Z jednej strony udało mi się oswoić z językiem angielskim i nauczyć się nowych słów. Z drugiej zaś nie jestem pewna, ile dokładnie udało mi się nauczyć i czy byłabym w stanie swobodnie się porozumiewać. Zdaje sobie sprawę z tego, że od zawsze miałam problemy z nauką angielskiego. Być może innym się uda opanować dany język w dwa tygodnie. Z pewnością platformy multimedialne to ciekawa alternatywa dla tych, którzy chcą nauczyć się angielskiego. Znam osobiście kilka osób, które w taki sposób nauczyły się również hiszpańskiego i niemieckiego. Wystarczy tylko wybrać odpowiednią dla nas platformę. Pewne jest to, że warto uparcie dążyć do celu, by móc w końcu go osiągnąć. Ja nadal walczę z angielskim i mam wielką nadzieję, że uda mi się go nauczyć na wolontariacie w Irlandii.

Simple Language – czy warto? Opinia redakcji

Dziękujemy pani Anecie za list i życzymy samych sukcesów! Pamiętajcie, że na naukę nigdy nie jest za późno. Warto korzystać z wielu dostępnych narzędzi i sposobów, by móc wreszcie nauczyć się języka obcego.

Korzystaliście kiedykolwiek z platform językowych? Jak oceniacie Simple Language? Dajcie nam znać w komentarzach na dole.

>> Dzięki tej metodzie nauki nauczył się języka w 2 tygodnie. Metodę opracował światowe sławy poliglota, a wdrożyć ją pomagał Polak

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here