Test Lenovo Legion Y520 – Czy to dobry laptop do gier? Poznaj opinie

3
502
views
jaki laptop gamingowy

Laptop to nie tylko narzędzie pracy, ale i rozrywki. Z laptopa korzysta każdy. Służy do oglądania filmów, gier, jak i pracy. Na rynku co roku pojawiają się nowe modele z coraz bardziej rozbudowanym zakresem funkcji. Jednym z najpopularniejszych producentów jest firma Lenovo – chińskie przedsiębiorstwo informatyczne nastawione na produkcję urządzeń nowej technologii.

Czy najnowsze urządzenie laptop Lenovo Legion Y520 to dobry laptop do gier? Pan Marcin przesłał podzielił się z nami testem modelu. Przekonajcie się czy łączy w sobie funkcje urządzenia do pracy i do gamingu?

Czy Lenovo Legion Y520 to laptop do gier? Karta graficzna, procesor i podświetlana klawiatura

Jestem zapalonym graczem. Przyznam, że miałem sporo problemów ze znalezieniem laptopa do gier. Jednocześnie nie chciałem, żeby laptop sprawdzał się tylko do gier. Komputera używam również do pracy. Ciężko jest znaleźć urządzenie, które łączyłoby te dwie funkcje. Od wielu osób słyszałem, że Legion Y520 – laptop Lenovo to dobre i tanie rozwiązanie.

Laptop jest  wyposażony w dobrą kartę graficzną, która zapewnia płynne przejścia w grach. Z tego względu jest dobrym komputerem gamingowych. Mogę z łatwością uruchamiać swoje ulubione gry. Komputer jest wyposażony w całkiem dobry procesor Intel Core i7. Karta graficzna to NVIDIA GTX 1050. Laptop ma naprawdę dobry dźwięk i opcjonalna hybrydową pamięć masową  przyspieszającą działanie. Dobrym rozwiązaniem jest podświetlana klawiatura, która umożliwia granie w dzień i w nocy. Zoptymalizowane chłodzenie pozwala na komfortowe granie, bez obawy o przegrzanie sprzętu.

Procesor zapewnia 12% lepszą wydajność w porównaniu z poprzednimi procesorami. To ok. 19% wzrost wydajności sieciowej. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu dedykowanego silnika obsługi multimediów. Dzięki temu gra się płynnie i nic się nie zacina.

Lenovo Legion Y520 – jaka jest wydajność i pamięć urządzenia?

Moim zdaniem ten laptop świetnie sprawdza się do gier. Ma dobre parametry graficzne, co pozwala na płynne wyświetlanie nawet dużej liczby klatek. Laptop Lenovo Legion Y520 jest wyposażony w dysk SSD PCIe o pojemności do 512 MB. Skraca czas rozruchu oraz ładowanie danych w trakcie gry.

Dodatkowo urządzenie jest dostępne z dyskiem twardym o pojemności 2 TB, który mieści moją sporą kolekcję gier. Do wyboru jest jeszcze hybrydowa pamięć masowa, która jest połączeniem najlepszych cech obu technologii.

Jakość dźwięku w grach

Zauważyłem, że laptop ma dobre nagłośnienie audio. Dźwięk Harman Audio z technologią Dolby Premium. Nie zawsze podczas gry używam słuchawek. Ten laptop zapewnia mi super jakości dźwięk. Jest to możliwe dzięki dwóm wbudowanym głośnikom Harman 2W i technologii Dolby Audio Premium. Zapewnia to lepszą imersję podczas rozgrywek. Dzięki technologii Lenovo Nerve Sense istnieje możliwość szybkiej zmiany ustawień oraz nagrywania wybranych fragmentów gry i umieszczanie jej  w strumieniu.

lenovo

Lenovo Legion Y520 – konstrukcja i chłodzenie

Plusem Lenovo Legion Y520 jest jego przenośna konstrukcja i przemyślany układ wentylatorów i otworów wentylacyjnych.Grubość laptopa nie przekracza 25,8 mm. Całe urządzenie waży ok. 2,5 kg. Bardzo często zabieram ten laptop w podróż i nie muszę przerywać rozpoczętych rozgrywek. Mogę grać kiedy mam na to ochotę. Układ wentylatorów został zlokalizowany w pobliżu karty graficznej i procesora. To dobre rozwiązanie, bo wentylator usuwa nadmiar ciepła przez otwory znajdujące się z tyłu urządzenia. Funkcja Extreme Cooling pozwala naprawdę dobrze schłodzić urządzenie po kilkugodzinnym graniu.

Lenovo Legion Y520 – moja opinia

Warto dać szansę temu urządzeniu. Na pewno sprawdzi się jako  komputer do gier. Cena nie przeraża, jak na taką specyfikację. W moim przypadku te laptop sprawdza się świetnie. Przyznaję szczerze, że nie spodziewałam  iż Lenovo Legion Y520 będzie sprawował się tak dobrze. Ze względu na rozmiary z pewnością sprawdzi się w podróży.  Gra się na nim komfortowo i nie przegrzewa się. Zdecydowanie mogę polecić Lenovo Legion Y520 innym fanom gier. To przyzwoita i całkiem niedroga opcja.


Cieszymy się, że tak chętnie dzielicie się z nami swoimi doświadczeniami. Zadowoleni użytkownicy są miernikiem sukcesu producenta. Teraz kiedy coraz więcej osób gra w różnego rodzaju gry dobre i tanie komputery do gier są na wagę złota. Dzięki panu Marcinowi, wiemy, że Lenovo Legion Y520 to solidny producent urządzeń gamingowych.

Jeżeli również chcecie się podzielić swoimi wrażeniami związanymi z jakimkolwiek produktem lub usługą, prosimy o kontakt mailowy: [email protected] Czekamy na wszystkie maila z niecierpliwością. Zachęcamy również do dyskusji w komentarzach pod tekstem.


Przeczytaj także:

Microsoft Surface – Jak sobie radzi? Czy jest wart zakupu?
Czy Samsung Galaxy A8 to smartfon idealny do zdjęć? – TEST
Kirin 970 w Huawei Mate 10 Pro – procesor ze sztuczną inteligencją

Zabawki interaktywne – Jak wybrać odpowiednią zabawkę interaktywną dla dziecka?

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here